آنتی اسکالانت

برخی نمک‌های محلول در آب ورودی به سیستم‌های تصفیه آب اسمز معکوس، باعث ایجاد گرفتگی و رسوب در روزنه‌های میکرونی پلی آمیدی ممبرین‌های شده و اصطلاحا پدیده اسکیل به وجود می‌آید. از جمله رسوباتی که روی غشای ممبرین تشکیل می‌شوند، می‌توان به کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم، سولفات استرانسیوم و رسوبات سیلیکا اشاره کرد. جهت جلوگیری از تشکیل این رسوبات، به آب ورودی، ماده شیمیایی آنتی اسکالانت، متناسب با آنالیز آب خام و شرایط عملیاتی دستگاه تزریق میگردد. جدول زیر مشخصاتاین مواد شیمیایی مناسب برای هر آب خام ورودی را نشان می‌دهد:

 

جهت سهولت کار شما عزیزان:

جهت سهولت در اتخاب این مواد شیمیای مناسب و همچنین اطلاع از نحوه و مقدار تزریق این مواد، شرکت آب پاک سازان علاوه بر ارایه مشاوره رایگان به مشتریان، نرم افزاری تحت عنوان Aquadose طراحی نموده که با وارد کردن آنالیز آب ورودی دستگاه RO، به دقت نوع و مقدار تزریق مواد شیمیایی مورد نیاز را تعیین می‌نماید.

آنتی اسکالانت چیست ؟

 

تعریف آنتی اسکالانت: محلولی به جهت کاهش اثرات رسوب ناشی از گرفتگی روزنه های غشای اسمز معکوس توسط نمک های محلول در آب استفاده می شود ، آنتی اسکالانت در طول عمر ممبران اسمز معکوس تاثیر زیادی دارد و از هزینه های تعویض فیلتر های مصرفی سالیانه می کاهد.

 

افزایش حجم و ضخامت رسوبات باگذشت زمان باعث کاهش جریان آب می شود . برای کاهش موادی که روی ممبران ها می نشیند از  این مواد شیمیایی اسمز معکوس استفاده می شود. آنتی اسکالانت به آلاینده ای موجود در آب می پیونددو از اتصال و چسبندگی آنها به به سطح ممبران جلو گیری می نماید، آنتی اسکالانت آلاینده ها را از داخل ممبران عبور داده وهمراه پساپ از سیستم خارج می نماید.

آشنایی با اصطلاحات سیستم اسمز معکوس

ممبران (غشا نیمه تراوا) :ممبران یا غشا نیمه نفوذ پذیر از چندلایه نازک شبیه ورقه های فیلم فشرده که به دور یک لوله پلاستیکی پچیده شده اند تشکیل شده است. معمولا جنس غشا از استات سلو لوز یا پلی امید است. در سیستم های اسمز معکوس  فشار با ضخامت و قطر سوراخ های غشا ارتبا ط مستقیم دارد و به همین دلیل یکی از  مهم ترین و حساس ترین بخش های دستگاه می باشد.
جریان اسمزی آب: زمانی که دو محلول آب خالص و آب ناخالص که دارای غلضت های متفاوت  می باشند را توسط یک غشا نیمه تراوا ازهم جدا نماییم ،آب به صورت طبیعی از غلظت بالاتر به غلضت پایین تر جریان می یابد ،از غشا عبور نموده و وارد آب ناخالص می شود و این جریان تا زمانی که غلظت هر دو برابر شود ادامه می یابد ،به این جریان طبیعی جریان اسمزی می گویند.

فشار اسمزی: در جریان اسمزی آب ارگ سیستم به تعادل برسد سطح آب ناخالص از سطح آب خالص بالاتر می رود که این اختلاف سطح فشار اسمزی نام دارد.

اسمز معکوس (reverse osmosis) : فرایندی فیزیکی که درآن از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب استفاده می شود .فشاری که اعمال می شود بیشتر از فشار اسمزی است.

دستگاه اسمزی معکوس : در دستگاه اسمز معکوس از یک غشا نیمه تراوا (ممبران) که سوراخ های آن تنها ترکیبات آب خالص را عبور می دهد استفاده می شود و چون ناخالصی ها قادر به عبور از غشا نیستند در یک طرف غشا آب خالص وجود دارد که به سمت خروجی آب تصفیه شده می رود و طرف دیگر شامل آب ناخالص غلیظ است که به سمت مجراب فاضلاب هدایت می شود.

مهم ترین ماده مصرفی این دستگاه ، آنتی اسکالانت است که برای شستشوی ممبران از آن استفاده می شود.

اهمیت استفاده از آنتی اسکالانت در سیستم های اسمز معکوس

به علت پدیده رسوب (scale) وگرفتگی (fouling) روی ممبران ها سرمایه گذاری روی مواد شیمیایی آنتی اسکالانت برای نگهداری از سیستم اهمیت فراوانی دارد .

رسوبات به طور عمده از مواد معدنی مانند کربنات کلسیم  (CaCO3)، سولفات کلسیم  (CaSO4)، سولفات باریم  (BaSO4)، سولفات استرانسیم (SrSO4) و… تشکیل می‌شوند. نمونه‌هایی از رسوبات غیر متداول ولی به همان اندازه مشکل‌زا نیز رسوبات سیلیکا (SiO2) و فلورید کلسیم (CaF2) هستند.

مضرات پدیده رسوب وگرفتگی روی ممبران ها

  • کاهش عمر ممبران و تعویض زودهنگام  و درنتیجه تخریب آن
  • کاهش تولید و کیفیت آب تصفیه شده
  • افزایش هزینه بهره برداری از دستگاه اسمز معکوس

تزریق آنتی اسکالانت و جلوگیری از پدیده رسوب

افزایش حجم و ضخامت رسوبات باگذشت زمان باعث کاهش جریان آب می شود . برای کاهش موادی که روی ممبران ها می نشیند از آنتی اسکالانت های اسمز معکوس استفاده می شود. آنتی اسکالانت به آلاینده ای موجود در آب می پیونددو از اتصال و چسبندگی آنها به به سطح ممبران جلو گیری می نماید، آنتی اسکالانت آلاینده ها را از داخل ممبران عبور داده وهمراه پساپ از سیستم خارج می نماید.

معایب استفاده از آنتی اسکالانت نامرغوب:

  • افزایش تعداد شسشتوی ممبران
  • کاهش طول عمر ممبران
  • تعویض زود هنگام
  • کاهش ظرفیت تولید

 

شماره تماس با مشاورین شرکت جهت مشاوره نحوه عملکرد این مواد شیمیایی

۰۶۱-۳۳۷۳۹۶۶۰

۰۹۱۶۰۳۶۵۰۹۰