دستگاه تصفیه آب گلخانه

دستگاه تصفیه آب گلخانه

مزایای استفاده دستگاه تصفیه آب گلخانه و آب شیرین کن در مصارف مختلف کشاورزی و گلخانه

 

• رفع زردی وعلائم کمبود برگ درختان

• افزایش نفوذپذیری آب درخاک
• کاهش مصرف سموم وکودهای شیمیایی
• زودرس شدن محصولات
• کاهش مصرف آب
• افزایش رشد گیاه وریشه هادرخاک
• جذب بهترموادغذایی توسط گیاه

 

 

با استفاده از آب شیرین، آبیاری فرایند فتوسنتز تقویت شده وعلائم کمبود مواد غذایی (زردی و رنگ پریدگی ، پژمردگی و…) مرتفع می گردد ، برگهای سبزتر و گیاهان قوی تر و شاداب تری را با جذب بهتر ریز مغذیها ، کلسیم و منیزیم خواهیم داشت و در صد مواد جامد در دانه و میوه نیزافزایش یافته ، سرعت جوانه زنی و در صد سبز شدن و شکوفه دهی در درختان افزایش یافته و به علت محو لکه های کلسیمی در آبیاری بارانی و باقی نماندن قطرات درشت بر روی برگها ، برگ سوزی متوقف می شود. زمان ماندگاری محصولات  بسیار بیشتر می شود. رسیدن محصول همزمان شده و در صد میوه های ریز و خراب بشدت کاهش می یابد . محصولات یک دست تر و درشت تر می شوند و میزان کمیت محصول بنا به نوع آن بین ۶۰ الی ۹۰ در صد افزایش می یابد .
لازم به ذکرآنکه بهتراست جهت رفع قطعی مشکل شوری آب وخاک با نظرمتخصصین شرکت ومشاوره های آنهاعملیات خاک ورزی همزمان بانصب پکیج صورت پذیرد. مامفتخریم بادعوت ازشماعزیزان برای بازدید ازپروژه های اجراشده بر روی محصولات گلخانه ای و زراعتی و مرکبات درنقاط مختلف کشور باب همکاری جدیدی راجهت توفیق روزافزون شماعزیزان درکشاورزی نوین وغلبه برمعضل روزافزون شوری آب وخاک گشاید.

تاثیرات تخریب کننده آب با TDS یا EC بالا و همچنین نمک های محلول بالا در مصارف کشاورزی و گلخانه:

وجود میزان بیش از حد TDS یا EC بالا در آب آبیاری به سبب قابلیت انباشت مستقیم آن در گیاه، به شدت در رشد گیاهان موثر می باشد و با رسیدن به برگها موجب سوختگی برگها می شود، در واقع اثبات شده است که باردهی محصول را تا بیش از ۵۰ درصد کاهش می دهد،

میزان بالای یون کلراید در آب آبیاری:

یون کلراید بالا در آب کشاورزی مسمومیت گیاهی، سوختگی و خشکیدگی نوک برگهای مسن و ریزش زودرس برگها می شود

میزان ازت نیتراتی و آمونیاکی:

افزایش بیش از حد ازت آب آبیاری بیشتر از ۳۰ppmمشابه با ازن موجود در کودهای شیمیایی، سبب مسمومیت گیاهی، کاهش بازدهی محصول و تولید محصول با کیفیت پایین می گردد

pHآب:

بطور معمول دامنه تغییرات pH مناسب آب آبیاری ۸٫۴- ۶٫۵ می باشد و در این بازه گیاه از رشد مناسبی برخوردار است. جهت بهبود pH آب مناسب جهت کشت از تزریقات مواد شیمیایی مجاز آبیاری استفاده می گردد. طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب و آب شیرین کن برای کشاورزی و گلخانه مطابق با آنالیز آب خام، نوع کشت و استاندارد آب آبیاری صورت گرفته و بسته به کیفیت آب شامل سیستمهای فیلتراسیون شنی، کربنی، فیلترهای دیسکی و خودشوینده، سختی گیر، سیستم اسمز معکوس(آب شیرین کن)، نانوفیلتراسیون می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا مایل به ثبت دیدگاه خود می باشید؟
شما می توانید اطلاعات تان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *