سیستم تصفیه پساب کارواش

[fusion_text]

سیستم تصفیه پساب کارواش

تاثیرات آلودگی ناشی از کارواش

 آلودگی ناشی از فعالیت کارواش‌ها، با غلظت و تنوع بالای آلودگی‌ها تاثیرات پیچیده‌ای بر منابع پذیرنده پساب دارد. بدون اغراق می‌توان گفت آلودگی حاصل از یک واحد کارواش از یک مجتمع ۲هزار نفری بیشتر است ولی متاسفانه از کنار این منبع آلاینده بسیار راحت گذر می‌شود.

اثرات مخرب پساب های آلاینده:

 نکته حائز اهمیت عدم آگاهی و دانش کافی مردم و بالاخص مسئولین کارواش‌ها از اثرات مخرب پساب‌های آلاینده واحدهای مزبور بر محیط زیست است. بسیاری از کارواش‌ها و اغلب مردم ناآگاهانه نسبت به تخلیه فاضلاب آلوده به چاه‌ها، نهرهای عمومی اقدام می‌کنند. این درحالی است که امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا تمامی واحدهای کارواش مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب و استفاده مجدد از پساب هستند.

 

 اما فارغ از عدم آگاهی و دانش کافی مردم و مسئولین کارواش‌ها از اثرات مخرب پساب‌های آلاینده کارواش‌ها ، در صورت سهل‌انگاری در نظارت بر واحدهای کارواش، تجربه امروز آلودگی آب‌های آشامیدنی به نیترات این بار در مورد آلودگی آب‌ها به ترکیبات سمی مانند MTBE و روغن‌ها و بنزن‌ها و حتی فلزات سنگین تکرار می‌شود.

هم اکنون بالغ بر ۳۰۰ کارواش در سطح شهر تهران با احتساب تولید میانگین پساب روزانه هر واحد ۵۰۰۰ لیتر و در مجموع هدایت روزانه بیش از ۱۵۰۰۰۰۰ لیتر پساب آلوده به منابع پذیرنده کلانشهر تهران فعالیت دارند و پساب بسیاری از کارواش‌ها بدون تصفیه وارد فاضلاب شهری شده و حتی در جوی‌ها و انهار سرریز می‌شود که پس از فاضلاب‌های بیمارستانی بیشترین سهم آلودگی را در فاضلاب شهری دارند.

پساب ها حاوی چه موادی هستد؟

پساب کارواش‌ها حاوی مواد شوینده ، روغن ها، دوده خروجی از اگزوز، ترکیبات پیچیده آلی، آمونیوم بی فلوراید ( ABF ) و همچنین حلالهای مضر برای سلامتی موجودات زنده می‌باشد. قسمت اعظم این پسابهای آلوده به چاههای جذبی هدایت شده و به سفره آبهای زیرزمینی وارد شده و روزانه بالغ بر ۳۰ درصد و گاهی تا ۵۰ درصد از آب توزیع شده درشهر تهران از همین منابع تامین می گردد. لذا رفع آلودگی محیط زیست کارواش ها در شهر تهران امری ضروری و واجد اهمیت خاص می باشد.

 از این رو شرکت با استفاده از متخصصان کارآزموده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و با بهره گیری از فناوریهای روز دنیا، محصولی را ارائه نموده که قادر است پساب حاصل از شستشوی خودروها را به صورتی کاملا موثر و با هزینه اولیه بسیارکم، تصفیه نموده و آب را مجددا به چرخه استفاده برای شستشوی خودرو بازگرداند که این امر ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب، از آلودگی محیط‌زیست و منابع آب سطحی و زیر‌زمینی نیز جلوگیری می‌نماید.

[/fusion_text][separator style_type=”double” top_margin=”” bottom_margin=”” sep_color=”#81d742″ border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””]

 

تولیدات شرکت آب پاک سازان در زمینه :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا مایل به ثبت دیدگاه خود می باشید؟
شما می توانید اطلاعات تان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *