فیلتر آب

در این بخش مشخصات و نحوه عملکرد هریک از فیلتر آب و همچینین زمان تعویض هریک از آن ها بیان شده است
همچنین می توانید جهت خرید و مشاوره با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید
      

فیلتر آب مرحله اول(فیلتر پروپیلن)

 

فیلتر آّب مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی از جنس پلی پروپیلن (pp) می باشد و توانایی حذف گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله و کلیه ذرات معلق در آب به قطر بالای ۵ میکرون رو دارداین فیلتر آب به رنگ سفید بوده و هنگامی که با آلاینده ها را از آب حذف میکند به رنگ زرد در می آید،که نشان دهنده زمان تعویض فیلتر آب پلی پروپیلن می باشد.

فیلتر آب خانگی(فیلتر pp)

 

معمولا بهترین زمان تعویض این فیلتر بین ۱ تا ۲ ماه پس از نصب می باشد البته زمان تعویض به میزان آلایندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغییر در زمان تعویض فیلتر آب دستگاه تصفیه آب خانگی می شود بنابراین زمان دقیق تعویض فیلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود.
زمان تعویض به موقع این فیلتر آب از صدمه و خسارات احتمالی به فیلترهای مراحل بعدی دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری می کند.

فیلتر تصفیه آب مرحله دوم

 

این فیلتر آب با نام های فیلتر تصفیه کربن فعال(Active carbon) ،فیلتر آب زغالی و کربن اکتیو شده معرفی گردیده شده است.مواد داخل این فیلتر در یک محفطه ای جمع آوری می شود .فیلتر تصفیه آب کربن فعال دارای منافذ بسیار ریزی می باشد که اگر با میکروسکوپ به آن نگاه کنیم دارای حفره و پستی و بلندی می باشد.فیلتر آب کربن فعال که در مرحله دوم دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می شود.
فیلتر تصفیه آب خانگی (فیلتر اکتیو کربن)

دانستن این نکته جالب است که در دستگاه های تصفیه آبصنعتی از زغال سنگ به عنوان فیلتر آب کربن فعال و در دستگاه  تصفیه آب خانگی از پوست نارگیل به عنوان فیلتر آب کربن فعال استفاده می شود که کاملا بهداشتی بوده و برای مصارف خانگی و شرب مناسب می باشد. 

فیلتر تصفیه آب خانگی | فیلتر پوسته نارگیل

فیلتر آب کربن فعال برای حذف رنگ و بوی نامطلوب آب، حذف کلر فعال موجود در آب و چایین آوردن کدورت استفاده می شود.در واقع فیلتر آب کربن فعال مواد موجود در آب را ابتدا جذب می کند و سپس تجذیه می کند.بهترین زمان تعویض این فیلتر آب بین ۳ الی ۴ ماه می باشد.
فیلتر آبخانگی | فیلتر UDF

فیلتر آب مرحله سوم (فیلتر کربن بلاک)

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله سوم با به نام کربن بلاک (CTO) می باشد و مانند فیلتر تصفیه آب مرحله دوم (فیلتر کربن فعال) عمل می کند و در واقع برخی مواد شیمیایی دیگر  و ذرات باقی مانده کلر که برای فیلتر ممبران بسیار مضر هست را حذف می کند و طعم و رنگ آب را بهبود می بخشد.
فیلتر آب خانگی | فیلتر کربن بلاک
زمان تعویض فیلتر آب مرحله سوم یا همان فیلتر تصفیه آب کربن بلاک معمولا بین ۵ ماه تا ۶ ماه می باشد.

فیلتر تصفیه آب مرحله چهارم (فیلتر ممبران)

 

فیلتر ممبران (memberan) فیلتر آب  مرحله چهارم می باشد که از یک سری غشاء نیمه تراوا که از جنس یری استات سلولوز بسیار نازک ساخته شده که به دور هم پیچیده شده اند و در دستگاه هایی از روش اسمز معکوس (RO) برای تصفیه آب استفاده می شوند وجود دارند. اساس کار این فیلتر تصفیه آب این صورت است که آب توسط یک پمپ با فشار وارد این فیلتر شده و آب تصفیه شده از یک سو و آب غیر بهداشتی و ناخالص از سوی دیگر خارج می شود. این فیلتر تصفیه آب توانایی حذف ۹۸ درصد آلاینده ها و مواد شیمیایی موجود در آب را دارد.
دانستن این نکته مهم است که دمای مناسب برای ورود به فیلتر ممبران (memberan) بیست و پنج درجه سانتی گراد می باشد و هرچه دمای آب بالاتر رود منافذ فیلتر ممبران (memberan) بازتر شده و آلاینده های بیشتری را از خود عبور می دهد.
فیلتر تصفیه آب خانگی | محفظه قرارگیری فیلتر ممبران
زمان تعویض این فیلتر آب ارتباط مستقیم با زمان تعویض فیلتر های پیش تصفیه ( فیلتر آب پلی پروپیلن، فیلتر آب کربن فعال و فیلتر تصفیه آب کربن بلاک) دارد ولی با اندازه گیری مقدار TDS  میتوان به زمان دقیق تعویض این فیلتر آب پی برد ولی بطور حدودی زمان تعویض آن بین ۱۸ ماه تا ۲۴ ماه می باشد.
فیلتر تصفیه آب خانگی

فیلتر تصفیه آب مرحله پنجم (فیلتر پست کربن)

 

فیلتر آب گرانول یا فیلتر آب پست کربن (Post Carbon) که حاوی ریز دانه های کربن فعال می باشد در مرحله ۵ دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می شود و برای از بین بردن بو و طعم آب و آلاینده های احتمالی موجود در اثر ماندگاری زیاد آب در مخزن می باشد را از بین می برد و همچنین رنگ و مزه آب را بهبود می بخشد و باعث شفافیت آب می شود.زمان تعویضفیلتر آب پست کربن بعد از عمر مفیدشان و بسته به میزان آب مصرفی (۱۵۰۰ گالن) معمولا بین ۱۸ تا ۲۴ ماه می باشد،این فیلتر آب برخلاف فیلترهای قبلی درون کارتریجی قرار ندارد و پس از تمام عمرشان به طور کامل تعویض و فیلتر بعدی جایگزین آن می شود.نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پست کربن باید به جهت فلش آب عبوری بر روی آن توجه شود تا عملکرد فیلتر صحیح باشد و بعد از تعویض بهتر است در حدود ۳ گالن آب از آن عبور داده شود تا ریز دانه های داخل آن بخوبی شسته شوند.

فیلتر تصفیه آب مرحله ششم (فیلتر مینرال یا فیلتر مواد معدنی)

 

فیلتر آب مواد معدنی  (Mineral) این فیلتر آب معمولا به شکل اسوانه زرد رنگ می باشد که حاوی ریز دانه های مواد معدنی می باشد و به عنوان فیلتر ششم دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می شود.
در سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) مواد معدنی از آب حذف میگردد و این فیلتر تصفیه آب ، مواد معدنی مورد نیاز بدن (کلسیم و منیزیم و..) را پس از تصفیه کامل به آب اضافه میکند. لازم به توضیح است فیلتر آب مینرال دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت (NSF) از آمریکا است.
زمان تعویض این فیلتر آب نیز بسته به میزان آب مصرفی و معمولا بین ۱۸ تا ۲۴ ماه می باشد.
فیلتردستگاه تصفیه آب خانگی | فیلتر پست کربن

فیلتر دستگاه آب قلیایی که به آن  ORP نیز گفته می شود استوانه ای می باشد که شامل گوی هایی است که مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم، پتاسیم و سدیم را به آب اضافه می کند و توانایی افزایش PH را دارد و با رساندن به رنج ۸ تا ۹ آب را قلیایی می کند.

این فیلتر از اجزای اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب نمی شود ولی استفاده از آن مزیت هایی دارد که می توانید به خواص آب قلیایی  مراجعه کنید.

عمر مفید فیلتر قلیایی یک سال می باشد.

از تکنولوژیفیلتر تصفیه آب ماورای بنفش (UV)  برای ضد عفونی کردن آب های آشامیدنی و تصفیه پساب ها و… برای شهرهایی که TDS آب ورودی بالای ۷۰۰ دارد کاربرد دارد
این فیلتر در مسیر آب خروجی تصفیه شده به روش RO قرار میگیرد و شامل یک محفظه از جنس استیل و  یک لامپ می باشد.زمان تعویض این فیلتر آب هنگامی می باشد که این لامپ بسوزد.

شماره تماس با مشاورین شرکت
۰۶۱-۳۳۷۳۹۶۶۰
۰۹۱۶۰۳۶۵۰۹۰