مشخصات فنی سپتیک تانک های پیش ساخته

[fusion_text]

مشخصات فنی سپتیک تانک های پیش ساخته

معرفی سپتیک تانک

سپتیک تانک نوعی تصفیه خانه تک واحدی است که تصفیه فیزیکی ( ته نشینی ) و تصفیه زیستی ( بیولوژیکی ) در آن با کمک باکتریهای بی هوازی همزمان انجام می گردد. سپتیک تانکها تشکیل شده از استوانه سرپوشیده ای که معمولا با بتون آرمه و و در ابعاد مختلف ساخته می شوند . فاضلاب پس از ورود به سپتیک بدلیل کاهش سرعت جریان آن ، قسمتی از مواد معلق را به صورت ته نشینی از دست می دهد. مواد ته نشین شده به صورت لجن در کف انباره جمع می شوند این لجن حاوی ارگانیسم های زنده مختلف و مفیدی میباشد که به آنها عنوان کارگران تصفیه خانه هوازی و بی هوازی می دهند . این ارگانیسم ها از فاضلاب ورودی به عنوان غذا و منبع انرزی برای رشد و تکثیر خود استفاده می کنند و با مصرف بیشتر محتویات فاضلاب به عنوان غذا فاضلاب را تصفیه می کند .

طراحی سپتیک تانکهای تولیدی شرکت به گونه ای صورت گرفته است که فضای مناسبی را جهت رشد و تکثیر باکتریهای بی هوازی که هضم لجن تولیدی را بر عهده دارند فراهم نماید . از این رو حجم لجن در کف سپتیک تانک تقریباً ثابت است . این افزایش حجم به گونه ایی است که طبق جدول و فرمولهای موجود برای دستگاههای تولیدی شرکت  تا چندین سال نیازی به تخلیه لجن از داخل دستگاه نیست و اما فاضلابی که قبلاٌ وارد دستگاه سپتیک تانک شده است ، به علت از دست دادن مواد جامد معلق خود ، سبکتر گشته ودر بالای دستگاه جمع می شود . با ورد فاضلاب جدید که سنیگن می باشد و به کف دستگاه ته نشین می شود طبق قانون ظروف مرتبطه ، به همان میزان پساب حاصل از تصفیه فاضلاب که در بالای سپتیک تانک قرار گرفته از قسمت خروجی خارج می گردد . یکی از محاسن این نوع سپتیک تانکها نسبت به انباره موجود مسئله بو می باشد. بواسطه اینکه سپتیکهای شرکت آبراهه کاملاٌ ایزوله و آببندی میباشد بویی احساس نمی گردد .

از محاسن استفاده از سپتیک تانک ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سرعت اجراء
  • مناسب برای زمینه ها در و یا زمینهائی که قدرت جذب بسیار کمی دارند و یا مناطقی که سطح آبهای زیرزمینی در آن بالا می باشد. بدلیل اینکه استقرار در زمین مکانی را اشغال نمی نماید.
  • به دلیل اینکه یک سازه بتنی مسطح به آرماتور می باشد نه تنها کاهش استحکام پی ساختمان به دلیل حفاری را باعث نمی گردد ، تقویت خاک زیر پی را نیز بدنبال دارد.
  • هزینه بسیار مناسب
  • بدلیل عدم استفاده از وسایل الکترومکانیکی نیازی به تعمیر و هزینه نگهداری و اپراتور ندارد.

 مشخصات فنی سپتیک تانک های پیش ساخته

قابلیت کارکرد حجم
(لیتر)
ارتفاع
(متر)
قطر دستگاه
(سانتی متر)
مدل
نفر واحد مسکونی
۵ ۱ ۱۰۰۰ ۲٫۱۹ ۹۰ ST1
۱۰ ۲ ۲۰۰۰ ۲٫۶۶ ۱۱۰ ST2
۱۵ ۳ ۳۰۰۰ ۳٫۱۳ ۱۱۰ ST3
۱۵ ۳ ۳۰۰۰ ۲٫۱۹ ۱۱۰ ST4
۲۰ ۴ ۴۰۰۰ ۲٫۶۶ ۱۶۰ ST5
۲۵ ۵ ۵۰۰۰ ۳٫۱۳ ۱۶۰ ST6
۳۰ ۶ ۶۰۰۰ ۳٫۶۰ ۱۶۰ ST7
۳۵ ۷ ۷۰۰۰ ۴٫۰۷ ۱۶۰ ST8
۴۰ ۸ ۸۰۰۰ ۴٫۵۴ ۱۶۰ ST9
۴۵ ۹ ۹۰۰۰ ۵٫۰۱ ۱۶۰ ST10
۵۰ ۱۰ ۱۰۰۰۰ ۵٫۴۸ ۱۶۰ ST11

[/fusion_text][separator style_type=”double” top_margin=”” bottom_margin=”” sep_color=”#81d742″ border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””]

تولیدات شرکت آب پاک سازان در زمینه :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا مایل به ثبت دیدگاه خود می باشید؟
شما می توانید اطلاعات تان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *